Skok tandemowy

 

Skok z pasażerem w tandemie jest dostepny bez kursu dla każdego po zaledwie 15 minutowym przygotowaniu
Zadzwoń by umówić termin swojego skoku pod numer: +48 604 176 930 lub napisz maila tandemy@skydive.waw.pl

Skok tandemowy kosztuje tylko:  
           a)      Skok z pasażerem w tandemie: 
(weekend i święta)................................ 800,00 zł  700 zł
           b)      Skok z pasażerem w tandemie: (piątek)......................................................750,00 zł  650 zł 
           b)      Wykonanie filmu i zdjęć ze skoku w tandemie (płyta DVD)....................  
250,00 zł 

Zniżki dla grup zorganizowanych:
(3-5 osób) – 
750,00 zł,  650 zł;
(6-10 osób) – 700,00 zł  600 zł oraz
(powyżej 10 osób) –
 650,00 zł 550 zł

Można dodatkowo zamówić filmowanie skoku w powietrzu za 250,00,- zl (dostaniesz płytkę DVD z nagraniem całego skoku od chwili przygotowania, dopasowania uprzęży, szkolenia, swobodnego spadania na zamkniętym spadochronie do momentu lądowania, a takze całą galerię zdjęć)
Możemy również zorganizować skoki tandemowe dostosowane do indywidualnych potrzeb zamawiajacego, po wczesniejszym uzgodnieniu szczegółów.
np. skoki indywidualne - VIP - (bez osob postronnych na pokladzie samolotu) lub skoki w ramach innych imprez integracyjno - rozrywkowych, świąt, rocznic etc.... - prosimy o kontakt i sprecyzowanie potrzeb.
Standardowo skoki odbywają sie w każdy weekend tygodnia (piątek - niedziela) od kwietnia do końca października, szczegółowy harmonogram dostepny jest w naszym kalendarzu http://skydive.waw.pl/kalendarz.php4
Opis dojazdu do naszej strefy zrzutu http://skydive.waw.pl/kontakt
Zdjęcie lotniska w serwisie google maps TUTAJ

dwie wersje zakupu vouchera na skok spadochronowy w tandemie (ważność vouchera 12 miesięcy od dnia zakupu)

1. najprościej wykupić voucher w siedzibie Aeroklubu Warszawskiego na ul. Księżycowej 1 (tel. Sekretariat AW 22 834 93 35, tel. breefing samolotowy 603 658 836)
2. można też to zrobić poprzez zakup on-line, wchodząc na stronę sklepu aeroklubowego i tam dokonać zakupu: http://sklep.aeroklub.waw.pl/ 

Kiedy nastąpi "ten dzień" rezerwacji skoku dokonujemy na konkretny dzień i godzinę, umawiając się najpóźniej do czwartku wieczora na najbliższy weekend, oczywiście w przypadku braku pogody, przekładamy skok na termin najbardziej odpowiedni,
zapraszamy SkyDive Warszawa

Na czym polega skok w tandemie?
To skok spadochronowy, w którym biorą udział dwie osoby. Tandem pilot i pasażer. Pierwszy z nich wyposażony jest w spadochron typu tandem. Pasażer zaś ubrany jest w specjalną uprząż przy pomocy, której podczepiony jest do uprzęży spadochronu. Skok wykonywany jest z wysokości 4.000 metrów. Ale zanim do niego dojdzie, pasażer przejdzie krótkie fachowe szkolenie i zapozna się z przebiegiem skoku. Odbędzie też trening skoku "na sucho". Nie ma zatem obaw, że w powietrzu może dojść do sytuacji, na którą pasażer nie będzie przygotowany.

Po co wymyślono takie skoki?
Przede wszystkim po to, żeby dać możliwość wykonania skoku spadochronowego bez kończenia kursów spadochronowych i przechodzenia badań lekarskich. Osobą odpowiedzialną za bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg skoku w powietrzu jest tandem pilot. Jeżeli podczas lotu pasażer zapomni, czego nauczył się w trakcie instruktazu i treningu "na sucho", nie będzie to miało wpływu na przebieg skoku, tandem pilot przygotowany jest na każdą ewentualność. Poradzi sobie w każdej sytuacji.

Co czuje pasażer w trakcie i przed opuszczeniem samolotu?
Dla osoby, która skacze w tandemie po raz pierwszy, może to stanowić pewien rodzaj stresu. Ale zapewniam, że jest to stres przyjemny. Jest to wywołane podniesionym poziomem adrenaliny /tak naprawdę każdy tego potrzebuje w życiu, właśnie ADRENALINY :-)/. Po wyskoczeniu z samolotu pasażer czuje pęd powietrza nie dający się porównać z niczym z czym zetknął się w życiu do tej pory /prędkość opadania to ok. 200 kilometrów na godzinę/. Po 50 sekundach da się odczuć niespodziewane przepadnięcie, które zostaje zamienione w szarpnięcie, po chwili ulga czasza się otworzyła. A pod nami niesamowite, nieopisane, nieziemskie widoki, błoga cisza i nieopisany spokój.
Gwarantowane jest jedno, że jeśli już raz odważyłeś się skoczyć z samolotu, będziesz chciał to powtórzyć nie ma ucieczki, jak śpiewał Marka Grechuta, nie ma nic piękniejszego od "Magii obłoków".

Czy skoki odbywają się na bezpiecznym sprzęcie?
TAK! Używamy do skoków spadochrony renomowanych firm przystosowane do wykonywania skoków w systemie tandem. Spadochrony posiadają system spowalniający prędkość swobodnego opadania, czasza spadochronu posiada powierzchnie pozwalającą na bezpieczne lądowanie dwóch osób. Uprząż pasażera posiada atest wytrzymałości obciążeniowej. Sprzęt jest zatem bezpieczny zarówno dla tandem pilota, jak i pasażera.

Tandem pilot skacze w kombinezonie. A pasażer?
Również otrzymuje kombinezon. Ale jeśli ktoś ma takie życzenie, a warunki pogodowe na to pozwalają, może wykonać skok w swoim ubraniu. Dlaczego nie...

 

Czy skok można oddać w każdych warunkach pogodowych?
NIE! Pogoda stanowi ograniczenie w wykonywaniu skoków spadochronowych. Podejmujemy decyzje o wykonywaniu skoków po wnikliwej analizie warunków atmosferycznych. Organizator skoków na bieżąco śledzi warunki atmosferyczne i otrzymuje komunikaty z naziemnych stacji meteorologicznych, na tej podstawie podejmuje decyzje o kontynuowaniu lub przerwaniu skoków.

W jakiej miejscowości odbywają się skoki spadochronowe?
Skoki tandemowe wykonujemy na lotnisku w miejscowości CHRCYNNO koło Nasielska, 45 km od Warszawy.

 

 

 

 

Czy każdy może skoczyć w tandemie?
Teoretycznie tak. Kandydat do skoku spadochronowego w tandemie z instruktorem podlega niżej wymienionym ograniczeniom:

  • Maksymalna waga: 105 kg
  • Musi posiadać pelną świadomość, że wykonywanie skoków spadochronowych niesie za sobą ryzyko uszkodzenia ciała lub nawet śmierci
  • Musi posiadać zdolność do czynności prawnych
  • Decyzję o skoku jako pasażer musi podjać z własnej nieprzymuszonej woli
  • Musi oświadczyć, że jest w pełni sprawny fizycznie i nic mu nie wiadomo o jakichkolwiek przeciwwskazaniach medycznych do wykonywania skoków spadochronowych
  • Nigdy wcześniej nie chorował i nie choruje na na choroby układu nerwowego, serca, układu krążenia lub padaczkę oraz nie cierpi na zaburzenia psychiczne
  • Nie jest pod wpływem alkoholu, narkotyków, środków psychotropowych lub innych o podobnym działaniu

Warto podkreślić, że skoki tandemowe mogą również wykonywać osoby niepełnosprawne.

Czy przed skokiem pasażer musi okazać badania lekarskie?
NIE... nie ma takiego wymogu, każdy pasażer przed skokiem wypełnia ankietę, w której odpowiada na pytania dotyczące stanu zdrowia.

 

Czego nie powinniśmy zabierać ze sobą, gdy zamierzamy oddać skok tandemowy?
Nie polecamy zabierania biżuterii łańcuszków, wisiorków, klipsów, bransoletek. Nie dlatego, że przedmioty te stanowią zagrożenie w trakcie skoku, istnieje prawdopodobieństwo ich bezpowrotnej utraty. Niedopuszczalne jest posiadanie przez pasażera wszelkiej maści kamer i innych urządzeń do rejestracji audio-wizualnej.

Prawie wszystko już o skoku tandemowym wiemy. Ale czy jest on naprawdę bezpieczny?
Tandem pilot to doświadczony instruktor spadochronowy, który ukończył specjalistyczny kurs tandemowy.  Bezpieczeństwo pasażera jest równoznaczne z bezpieczeństwem tandem pilota. Zrobimy wszystko aby skok był bezpieczny. Jednak decydując się nas na skok musisz być świadom że ryzyko istnieje i podejmujesz je w pełni świadomie.

Wszystko to wygląda nawet bardzo przyjemnie. A cena? Nie powala z nóg?
Cena odzwierciedla wrażenia i doznania jakie daje skok w tandemie, zawiera koszty lotu samolotem, amortyzacji spadochronu opłat, za jego ułożenie oraz należność tandem pilota. Tak więc za skok pojedyńczy płacimy 700,00 złotych. Jeżeli zdecydujesz się aby twój skok został zarejestrowany przy pomocy kamery video będziesz musiał dopłacić jeszcze 250 złotych. Poza filmem otrzymujesz dodatkowego towarzysza w powietrzu, będziesz widział przed sobą skoczka kamermana, co zapewni ci dodatkową atrakcję w trakcie wolnego opadania, a film i zdjęcia będą pamiątką na całe życie!

A jeżeli skok w tandemie obudzi we mnie potrzebę samodzielnego skoku?
Myślę że po skoku tandemowym nabierzesz do nas zaufania i jeżeli tylko zechcesz możemy rozpocząć kurs AFF który uczyni z ciebie samodzielnego skoczka.

 

Jestem zainteresowany skokiem tandemowym.

Dzwoń lub pisz
604-176-930
tandemy@skydive.waw.pl