Zdarzenia

Spadochroniarstwo jest sportem bezpiecznym, pod warunkiem, że każdy kto przystępuje do wykonywania skoków, bedzie zdawał sobie sprawę z konsekwencji wynikających z lekceważenia przepisów, stosowania własnych, niezgodnych z procesem szkoleniowym zachowań lub zwyczajnym, beztroskim traktowaniem sprzętu spadochronowego.

Dział ten jest poświęcony przypadkom, jakie zdarzają się na bieżaco i jakie zdarzyły się na przestrzeni ostatnich lat, a ma na celu przede wszystkim uświadomienie, że pomimo stosowania pełnej procedury bezpieczeństwa, zdarzały, zdarzają i zdarzać się będą przypadki, w których nie zawsze to co było zaplanowane, ma finał zgodny z planem.

"Jesteśmy jedyną strefą w Polsce, która publikuje wszystkie informacje o takich zdarzeniach na swojej stronie internetowej. Wychodzimy z założenia, że nie mamy nic do ukrycia, a wiedza o przyczynach takich przypadków może przyczynić się do ich uniknięcia przez czytające to osoby"

Prosimy traktować ten dział jako swojego rodzaju "memento" i w miarę możliwości wyciągać pozytywne wnioski, bo po głębokiej analizie, okazuje się, że w 90% zaistnialych zdarzeń, czynnikiem je powodującym, jest tzw. "czynnik ludzki", czyli krótko mówiąc MY SAMI.

Cytat z instrukcji spadochronowej, który zamieszcza producent sprzętu spadochronowego na każdym swoim produkcie:
"..SYSTEM SPADOCHRONOWY CZASAMI NIE FUNKCJONUJE PRAWIDŁOWO, NAWET KIEDY JEST WŁAŚCIWIE  ZMONTOWANY, UŁOŻONY I OBSŁUGIWANY.
TAK WIĘC RYZYKUJESZ POWAŻNE ZRANIENIE LUB ŚMIERĆ, ZA KAŻDYM RAZEM, GDY UŻYWASZ TEGO LUB DOWOLNEGO SYSTEMU SPADOCHRONOWEGO...."

 

2016

 

2015

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004